1402 پنجشنبه 11 خرداد
 
هلدینگ تامارا

خدمات تور گردشگری و مهاجرت به کشور گرجستانمهاجرت به گرجستان

راه های مهاجرت به گرجستان و اقامت گرجستان چگونه است؟مزایای مهاجرت به گرجستان

گرجستان یکی از کشورهای واقع شده در منطقه قفقاز است و پایتخت آن شهر زیبای تفلیس می باشد. می توان آن را مرز آسیای غربی و اروپای شرقی و مهاجرت به گرجستان را یک گزینه خوب برای مهاجرت  دانست. این کشور با کشور های روسیه از شمال، و با آذربایجان، ترکیه و ارمنستان در جنوب و دریای سیاه هم مرز می باشد و دارای یک موقعیت کاملا استراتژیک بوده و مهاجرت به گرجستان بسیار زیاد شده است و به پل تجاری مابین اروپا و آسیا و منطقه خاورمیانه تبدیل شده است. همچنین در سال های اخیر بسیار مورد توجه سرمایه گذاران و اتحادیه اروپا واقع شده است. مهاجرت به گرجستان امروزه هدف و مقصد بسیاری از مهاجران کشورهایی مثل هند، روسیه، امارات و ایران شمرده می شود. گرجستان از کشورهای مدرن محسوب می شود که رشد اقتصادی بالایی داشته است و از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار می باشد. کیفیت زندگی در کشور گرجستان همچون کشور های اروپا بوده و سطح درآمد در این کشور در وضعیت و شرایط خوبی قرار دارد. مهاجرت به گرجستان برای ایرانیان به دلیل سرمایه گذاری و بیزینس آسان و هزینه های کم زندگی و مالیات های به نسبت پایین یکی از برترین و مطلوب ترین مقاصد اخذ اقامت به شمار می آید.

 مهاجرت به گرجستان مزایای زیادی دارد

راه های اخذ اقامت گرجستان

برای اخذ اقامت گرجستان ، این کشور زیبای اورآسیایی راه های زیادی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به  مهاجرت برای کار، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، خرید ملک، اقدام برای اخذ اقامت گرجستان از طریق پناهندگی، ازدواج و تولد و مهاجرت تحصیلی اشاره نمود. از مزایای اخذ اقامت گرجستان می توان به مواردی همچون سطح بالای امنیت بالا در این کشور، تردد راحت به کشورهای شنگن، پوشش بیمه درمانی گسترده، هزینه پایین برای زندگی، وجود دانشگاه ها و مراکز تحصیلات عالی با کیفیت و معتبر و اقتصاد رو به رشد و ترقی را عنوان کرد.  همان طور که گفته شد گرجستان یک کشور مدرن می باشد که اقامت گرجستان از لحاظ تجاری و اقتصادی به سرعت در حال  رشد و توسعه است.یکی از مزایای اقامت گرجستان  این است که گرجستان از لحاظ تاریخ و سنت و فرهنگ بسیار غنی بوده و دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد و فرهنگ غذایی عالی و دارای غذاهای خوشمزه و لذیذ است. با داشتن ویزای اقامت گرجستان فرد از حقوقی همچون اقامت نامحدود در گرجستان، انجام فعالیت های قانونی در زمینه کسب و کار، استفاده از امکانات تحصیلی، استخدام و بهرمند شدن از بازنشستگی، داشتن بیمه و استفاده از خدمات درمانی، آزادی بیان و دین، حق مالکیت و غیره از طریق اقامت گرجستان برخوردار می شود. یک فرد خارجی با داشتن پاسپورت گرجستان خواهد توانست افراد دیگر را به این کشور  جهت اقامت گرجستان دعوت نماید. افراد مقیم گرجستان مجبور به گذراندن خدمت نظام نمی باشند.

اقامت گرجستان راه های زیادی دارد

هزینه مهاجرت به گرجستان چقدر است؟

در حال حاضر هزینه مهاجرت به گرجستان  را می توان یکی از کم هزینه ترین و ارزان ترین مهاجرت ها و اخذ اقامت در گرجستان در میان کشورهای خارجی دانست. این کشور دارای عضویت در شورای اتحادیه اروپا بوده و در حال پیوستن به اتحادیه اروپا است. این نکته را نباید فراموش کرد که هزینه مهاجرت به گرجستان پس از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا مثل قبل از آن نخواهد بود و قطعا هزینه مهاجرت به گرجستان  بیشتر خواهد شد. همچنین مسلم است که اخذ اقامت آن نیز با سخت گیری های بیشتری انجام خواهد شد. یکی از دلایلی که مهاجرت به گرجستان بسیار مورد توجه ایرانیان قرار دارد، این است که هزینه مهاجرت به گرجستان بسیار کم است. زندگی در گرجستان از لحاظ میزان هزینه ها بسیار شبیه به زندگی در تهران است. از اصلی‌ترین مزایای مهاجرت به گرجستان، پایین بودن هزینه‌ ها و مقرون به صرفه بودن زندگی در آن می‌باشد. هزینه های خرید و اجاره خانه در گرجستان در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است و سطح رضایت مردم این کشور از قیمت مسکن و خانه در آن، در رتبه دوم جهان قرار دارد. همچنین هزینه ‌های مالیاتی آن نسبت به سایر کشور ها بسیار کمتر می باشد. در واقع در ابتدای مهاجرت به گرجستان با وجود کم بودن درآمد، اصلا جای نگرانی نخواهد بود چرا که هزینه مهاجرت به گرجستان  پایین می باشد در حالی که در دیگر کشورهای بزرگ این شرایط برای فرد فراهم نمی باشد و گذران زندگی در ابتدا سخت خواهد بود.

هزینه مهاجرت به گرجستان نسبت به دیگر کشورها پایین تر است

شرایط مهاجرت تحصیلی به گرجستان

برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی به گرجستان در ابتدای امر نیاز به دریافت ویزای کوتاه مدت می باشد تا برای کار های جانبی از قبیل دریافت پذیرش از دانشگاه ها، گرفتن خانه و غیره سفری به کشور گرجستان داشته باشید. بعد از گذشت 6 الی 12 ماه پس از آن می توان برای اخذ مهاجرت تحصیلی به گرجستان اقدام نمود. در اخذ اقامت از طریق کار و یا سرمایه گذاری در گرجستان بعد از سپری شدن 6 سال فرد می تواند شهروندی این کشور را اخذ نماید. اما این امر در مورد مهاجرت تحصیلی به گرجستان قابل اجرا نمی باشد. افرادی که خواهان مهاجرت به گرجستان هستند می توانند بعد از تمام شدن تحصیلات خود در این کشور، به کار مشغول شوند و بعد از مدت کافی، برای تبدیل اقامت دائم خود به شهروندی و گرفتن پاسپورت گرجستان اقدام نمایند. سیستم آموزش تحصیلی در کشور گرجستان به دو بخش مدارس و تحصیلات عالی تقسیم می شود. نوجوانانی که کمتر از 18 سال سن دارند و دارای مدرک دیپلم نمی باشند می توانند با هدف تحصیل در مدارس این کشور به مهاجرت تحصیلی به گرجستان اقدام نمایند. نظام آموزشی مدارس این کشور دارای سه مقطع تحصیلی می باشد. تحصیل کردن تا سن 14 سالگی طبق قوانین گرجستان برای تمامی افراد اجباری می باشد. باید عنوان کرد که آموزش رسمی در این کشور به زبان گرجی خواهد بود و آموزش دیدن در مدارس آن کاملا رایگان است چرا که دانش آموزان در مدرسه های دولتی به تحصیل مشغول می شوند. علاوه بر این ها برای مهاجرت تحصیلی به گرجستان  و گرفتن ویزای تحصیلی در این کشور نیاز است که فرد اثبات کند یک سرپرست یا قیم با صلاحیت را در خاک گرجستان دارد.  تحصیلات عالی و دانشگاهی در کشور گرجستان به سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دسته بندی می شود. مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور بین سه الی چهار سال طول می کشد. پیش نیاز پذیرش در دانشگاه برای افراد داشتن دیپلم 12 ساله با ریز نمرات می باشد. مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور نیز بسته به رشته تحصیلی بین  18 الی 24 ماه به طول می انجامد. پیش نیاز پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نیز ارائه دیپلم 12 ساله و مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات خواهد بود. برای گذراندن مقطع دکتری در این کشور فرد متقاضی می بایست یک بازه زمانی در حدود 3 سال را مد نظر قرار دهد. به طور کلی امر تحصیل در کشور گرجستان و مهاجرت تحصیلی به گرجستان مستلزم یادگیری زبان گرجی می باشد. به طور معمول تحصیل در دانشگاه های گرجستان در دانشگاه های دولتی صورت می پذیرد و به همین دلیل هزینه تحصیل در این کشور نه تنها سنگین نیست بلکه بسیار هم ارزان خواهد بود. هزینه ای که دانشجو باید بپردازد چیزی در حدود 2500 الی 6000 یورو در سال خواهد بود که بر اساس رشته و دانشگاه مربوطه متغیر می باشد. مهاجرت تحصیلی به گرجستان، امکانی است که این کشور برای دانشجویان و دانش آموزان دیگر ملیت ها فراهم آورده است.

مهاجرت تحصیلی به گرجستان از راه های اخذ ویزای گرجستان است

شرایط مهاجرت به گرجستان برای کار

اخذ اقامت کارمندی و یا اقامت از طریق کار یا همان مهاجرت به گرجستان برای کار نوعی از اقدامات جهت اخذ اقامت گرجستان می باشد که از طریق بستن قرارداد با یک شرکت ثبت شده و قانونی در گرجستان ( مهم نیست از چه ملیتی ) به دست می آید. خیلی از افراد به ویژه ایرانیان که به قصد مهاجرت به گرجستان برای کار به گرجستان سفر می کنند به دلیل نداشتن آشنایی با زبان رسمی این کشور یعنی زبان گرجی به اجبار به انجام کارهای سطح پایین و یا کار در نزد کارفرمایان ایرانی مقیم آن جا روی آورده اند. با توجه به میزان اندک حقوق ممکن است آن طور پیش بینی می کردند نتوانند زندگی کنند. بنا بر این  موضوع فراگیری زبان گرجستان را می بایست مد نظر قرارداد. به منظور اخذ اقامت گرجستان و مهاجرت به گرجستان برای کار فرد می بایست از یک کارفرما در این کشور دارای  پیشنهاد کار باشد. در ادامه اگر فرد بتواند با یک شرکت یا کمپانی که در گرجستان مستقر است، قراردادی به عنوان کارمند منعقد نماید، خواهد توانست به وسیله قرارداد و اخذ گواهی رسمی یا نامه از آن شرکت برای درخواست اقامت دائم اقدام کند. در نتیجه می توان گفت که مهاجرت به گرجستان برای کار، برای افراد دارای تخصص و دارای شرایط کار با داشتن تاییدیه از طرف کارفرماهای کشور گرجستان امکان پذیر خواهد بود. به عبارت دیگر متقاضیان مهاجرت به گرجستان برای کار برای ورود به این کشور و به دست آوردن موقعیت کاری مناسب خود باید در مرحله اول از طریق مکاتبه با شرکت های این کشور رزومه کاری و تحصیلی خود را ارائه دهند. در مرحله دوم پیشنهاد شغل از طرف کارفرما برای فرد نیاز می باشد. پس از آن فرد متقاضی مهاجرت به گرجستان برای کار ، با در دست داشتن پیشنهاد کار و دیگر مدارک لازم می تواند برای تقاضای خود به صورت رسمی اقدام نماید. ویزای صادر شده برای کار در ابتدا یک ساله بوده و پس از آن قابل تمدید می باشد. با تمام این احوال نرخ بیکاری موجود در گرجستان را نباید نادیده گرفت.

مهاجرت به گرجستان رو به افزایش است