1402 پنجشنبه 11 خرداد
 
هلدینگ تامارا

خدمات تور گردشگری و مهاجرت به کشور گرجستانچوب راش گرجستان

واردات و فروش چوب راش گرجستانآشنایی با چوب راش گرجستان

چوب راش گرجستان به دلیل کیفیت مناسب و قیمت نسبتاً پایین، یکی از پرمصرف ترین انواع چوب در ایران محسوب می شود. درخت راش گرجستان در دسته درخت های پهن برگ قرار می گیرد. این درخت در جنگل می روید اما آن را برای صادرات، عمدتاً در شرایط گلخانه ای پرورش می دهند. در گلخانه رطوبت چوب گرفته می شود و در زمان ورود به ایران، زیر 15 درصد گزارش شده. قابلیت رنگ پذیری چوب راش گرجستان بسیار بالاست و از این رو در ساخت مبلمان، کابینت سازی، ساخت درب، ماکت سازی، الوارهای صنعتی، تخت خواب، دکوراسیون داخلی، صندلی، میز، آلات موسیقی، ساخت پارکت و... مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. راش گرجستانی نسبت به راش ایرانی گره های کمتری دارد و در قطعات نسبتاً بزرگ تهیه می شود. یکسره بودن چوب، برای سازندگان میز و هنرمندان مبل ساز مزیت بسیار مهمی است؛ که راش گرجستان این ویژگی را دارد. کار کردن با راش گرجستان راحتتر است و پیشنهاد می شود نجارهای تازه کار از این نوع چوب استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت راش گرجستانی، مقاومت بالا در برابر قارچ ها و حشرات می باشد. راش گرجستان از راش ایرانی روشن تر و رنگ آن کرم مایل به آجری می باشد. ضخامت تخته های راش گرجستان متغیر بین 5 تا 9 سانتی متر در بازار موجود است. ناگفته نماند که قطر درخت راش ممکن است به 2 متر و ارتفاع آن به 35 متر هم برسد.

 چوب راش از درخت راش در گرجستان

واردات چوب راش گرجستان به ایران

کشور گرجستان فاصله چندانی با ایران ندارد و از این رو صادرات و واردات انواع کالا به این کشور به طور گسترده انجام می گیرد. به دلیل این که گرجستان از منابع اصلی و در دسترس چوب راش برای ایران محسوب می شود، واردات چوب راش گرجستان به ایران مانند سایر کالاها در حال انجام است. طبق آمار ارائه شده 5 درصد واردات چوب به داخل ایران، متعلق است به کشور گرجستان. علاوه بر نزدیک بودن و حمل و نقل آسان، واردات چوب راش گرجستان به ایران چند مزیت دارد. از جمله این که برای خشک کردن چوب از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود که کاهش چشمگیری در وزن چوب ایجاد می کند. این ویژگی موجب می شود اصطلاک حمل و نقل کمتر شده و از نظر هزینه برای ایران به صرفه تر باشد. واردات این محصول باید در بستری انجام گیرد که تاجران چوب متحمل ضرر و زیان نشوند. توجه به این نکته مهم است که راش گرجستان تمام استانداردهای بین المللی را به دست آورده باشد. وجود آلودگی، آفت و انواع حشره در این چوب، خسارت های جبران ناپذیری به صنایع چوبی و جنگل های ایران وارد می کند. در واردات چوب راش گرجستان در نظر گرفتن نیاز مصرف کننده هم بسیار مهم است. زیرا این چوب انواع مختلفی دارد و هر نوع از آن به منظور هدف خاصی استفاده می شود.

رنگ چوب راش گرجستان مایل به قرمز است

فروش چوب راش گرجستان توسط تامارا

فروش چوب راش گرجستان به صورت مستقیم توسط کارخانه وارد کننده چوب و یا به دست واسطه عرضه می شود. اکثر فروشندگان راش گرجستان بر این ادعا هستند که مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع آن را عرضه می کنند. اما در نظر داشته باشید این چوب به لحاظ کیفیت، به سه دسته درجه 1، درجه 2 و درجه 3 تقسیم می شود. الوارها و تخته های درجه 1، دارای ترک ها و گره های کمتری هستند که موجب کاهش پرتی و دور ریز چوب شده و در دوام فرآورده های چوبی تاثیر زیادی دارد. خرید و فروش چوب راش گرجستان، در اکثر شهرهای ایران به ویژه استان تهران و حوالی کرج، آذربایجان شرقی و اردبیل امکان پذیر است. هنگام خرید عمده این چوب به مشخصات تجاری مرکز عرضه کننده توجه فرمایید. فروش چوب راش گرجستان به صورت آنلاین و غیر حضوری هم انجام می گیرد. الزامات لازم هنگام سفارش غیر حضوری این محصول را در نظر داشته باشید.

عوامل موثر قیمت چوب راش گرجستان

قیمت چوب راش گرجستان، همچون دیگر کالاها تحت تاثیر نوسانات قرار دارد و ثابت نیست. قیمت این چوب بر اساس متر مکعب تعیین می شود. البته کیفیت هم در این قیمت دخیل است. برای مثال چوب راش گرجستان درجه 1 گران تر از درجه 2 و درجه 3 می باشد. این چوب را در گریدبندی یا برش های متفاوتی عرضه می کنند. گریدهای سوپر یا A، گرید B، گرید C و D، قیمت چوب راش گرجستان را تحت تاثیر قرار می دهند. گرید A، به دلیل نوع برش و ناحیه انتخابی، با کیفیت ترین چوب از درخت را به دست می دهد و بالتبع قیمت بالاتری هم دارد. همانگونه که گفته شد راش گرجستان در صنعت مبلمان سازی بسیار مورد توجه می باشد. کیفیت عالی آن باعث شده مبلمان تهیه شده از راش گرجستان نسبت به مبلمان راش ایرانی و راش آذربایجانی قیمت بالاتری داشته باشد.