1402 سه شنبه 8 فروردین
 
هلدینگ تامارا

خدمات تور گردشگری و مهاجرت به کشور گرجستان


اخبار و اطلاعیه ها

آشنایی با طبیعت گرجستان

آشنایی با طبیعت گرجستان


طبیعت گرجستان دارای تنوع باورنکردنی از مناظر، گیاهان و جانوران است. این کشور در ساحل دریای سیاه بین رشته کوه های قفقاز بزرگ در شمال و قفقاز کوچک در جنوب واقع شده است. کوه ها دو سوم مساحت این کشور را اشغال می کنند. در غرب کشور، دشت کولخیس قرار دارد. قسمت شرقی آن نیز دارای دشت های حاصلخیز در مناطق تاریخی ایمرتیا، کارتلی و کاختیا است.

طبیعت گرجستان را بیشتر بشناسید
بسیاری از مهاجران، اعجاز طبیعت این کشور را به عنوان یکی از دلایل مهاجرت به گرجستان معرفی می کنند. چون نزدیک به یک سوم مساحت این کشور را جنگلی تشکیل می دهد که عمدتاً در کوهستان متمرکز شده است. کوهپایه های شرقی آن نیز دارای جنگل های مخروطی و شمالی هستند. در غرب این کشور، مناطق جنگلی ساحل دریای سیاه را می توان مشاهده کرد. این جنگل ها بسیار غنی و متنوع هستند. در آنجا می توانید علفزارهای کوهستانی آلپ، انواع گیاهان باشکوه و حتی جنگل های بارانی نیمه گرمسیری را مشاهده کنید.

جاذبه های طبیعی کشور گرجی ها

سیستم رودخانه ای کشور گرجی ها
طبیعت گرجستان دارای سیستم رودخانه ای است که از حدود 25 هزار رودخانه و شاخه های فرعی آن شکل گرفته است. آن ها عمدتاً از برف ذوب شده و آب های یخبندان، سفره های زیرزمینی و بارش جوی تغذیه می شوند. طولانی ترین رود آن کورا حدود 1364 کیلومتر طول دارد و از شرق ترکیه سرچشمه می گیرد. این رود به محل تلاقی آبگیرها ختم می شود و به دریای خزر در آذربایجان می ریزد. جانوران مناطق جنگلی گرجستان بسیار متنوع هستند. در بسیاری از مناطق می‌توانید آهو قفقازی، پلنگ قفقازی، گراز وحشی، خرگوش، سنجاب، خرس قهوه‌ای، گرگ، شغال، گورکن، سیاه گوش و روباه را بیابید.  بیش از دو هزار چشمه معدنی،آب گرم و همچنین ذخایر گل درمانی در گرجستان وجود دارد. این چشمه ها نظر بسیاری از توریستان و گردشگران تور گرجستان را به خود جلب می کنند.

جاذبه های طبیعی گرجستان
گرجستان در زمینه جاذبه های طبیعی حرف زیادی برای گفتن دارد. این جاذبه ها تنها بخش کوچکی از زیبایی های این کشور هستند.

آبشار آمیکاولا
آبشار آمیکاولا که توسط مناظر خیره کننده احاطه شده است، بلندترین آبشار جنوب شرقی گرجستان محسوب می شود. برای لذت بردن از این آبشار، بازدیدکنندگان فقط باید وسایل اولیه را به همراه داشته باشند. چون تنها در این صورت می توانند از راحتی تخت‌های دنج، دوش آب گرم و غذاهای خوشمزه لذت ببرند.

کوه سنگی
یک سازند زمین‌شناسی منحصربه‌فرد و مونادنوک گرانیتی سر به فلک کشیده می تواند زمینه برای سرگرمی خانوادگی را مهیا می کند. پارک کوه سنگی علاوه بر اینکه یک جاذبه طبیعی است، رکورد طولانی‌ترین نمایش لیزری جهان و بزرگ‌ترین حکاکی نقش برجسته روی کره زمین را نیز دارد.  یکی از ساده ترین جاذبه های طبیعی برای بازدید، کوه سنگی است. بنابراین اگر قصد سفر به آتلانتا را دارید، حتماً از آن دیدن کنید. این جاذبه طبیعی تنها در 10 مایلی شمال شرقی آتلانتا قرار دارد و دارای توده عظیمی از گرانیت در میان تپه های نورد منطقه است. پیاده‌روی در کوه سنگی طولانی نیست، اما شیب‌دار است. پس برای یک پیاده روی پر انرژی آماده باشید.

چشمه های گرم
آب‌های سرزنده چشمه‌های گرم در غرب جورجیا که توسط فرانکلین دلانو روزولت برای درمان فلج اطفال به شهرت رسید، محیطی درمانی را برای بسیاری از بیماران فراهم کرده است.


تنگه طلوله
این تنگه دو مایلی به همراه رودخانه تالولا در شمال شرقی جورجیا در نزدیکی کلیتون قرار گرفته است. علاوه بر صخره‌نوردی و مسیرهای چالش‌برانگیز دوچرخه‌سواری کوهستان، علاقه‌مندان به فضای باز می‌توانند به باشگاه کوهنوردان دره در پارک ایالتی Tallulah Gorge بپیوندند.  با بازدید از تنگه Tallulah، تصوری کاملا جدید از کشور گرجستان به دست می آورید. این جاذبه طبیعی به عنوان "نیاگارای جنوب" نامیده می شود و تقریباً دو مایل طول و 1000 فوت عمق دارد. این تنگه یک دره تماشایی با امکانات پیاده روی و کمپینگ است. در این مسیر، برای عبور از رودخانه، بالا رفتن از تخته سنگ یا شیرجه زدن در آب در یک روز گرم، ارتفاعی معادل 531 پله را پایین می‌روید. پنج آبشار که این مکان زیبا را تشکیل می دهند عبارتند از: آبشار لادور، تمپستا، هاریکان، اوشنا و حجاب عروس. نکته برجسته دیگر پل معلقی است که 80 فوت بالاتر از تنگه آویزان است.